O Nas

Biografia naszej fundacji mogłaby się zacząć od… „Autobiografii” Perfektu – „Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel…”. Trzeba by tylko zmienić rodzaj – na żeński!

A wtedy mogłoby to snuć się tak: „Były nas trzy, każda z nas miała sny, ale jeden przyświecał nam cel…”. A tym celem było tworzenie rzeczy pięknych, wartościowych i wielkich – takich, po których pozostanie niezatarty ślad w naszym mieście, regionie czy kraju; takich, które będą upiększać otaczający nas świat i go zmieniać – na lepsze, rzecz jasna; takich, które rozsławią naszą ojczyznę również poza jej granicami.

I takie właśnie sny zaczęły śnić: Joanna Tryniszewska i Joanna Klimowska-Kronic z TVP Szczecin oraz Sylwia Witkowska z Klubu „Delta” w Dąbiu. A że siła snów polega również na tym, że znajdują się w nich pewne wskazówki, których sensu trudno by doszukiwać się od razu, to…  Ech, wydłuża się ta opowieść. Niepotrzebnie. Dość powiedzieć, że te wskazówki doprowadziły nas w końcu do… siebie!

Trzy. Tyle nas więc było. Na początku.

I dalej znów działo się w rytm kultowej piosenki: „Alpagi łyk i dyskusje po świt,  niecierpliwy w nas ciskał się duch”. Z tym, że alpagę zamieniłyśmy na czerwone wino, przy którym to godzinami zastanawiałyśmy się jak zmierzać ku… doskonałości. Bo jak coś robić, to najlepiej na świecie!; jak stawiać sobie poprzeczkę, to najwyżej! A co jest symbolem doskonałości? – liczba 8, oczywiście, bo mieści się w niej i doskonałość, i nieskończoność!

Zdecydowałyśmy więc, że tyle nas musi być do realizacji naszych pragnień. Nasz wybór padł na kobiety silne, energiczne, radosne i optymistycznie patrzące w przyszłość. Bo przecież takich nam właśnie było trzeba! Do naszego grona dołączyły więc:

– Bożena Wójtowicz – Waszak (dziennikarka telewizyjna, TVP Regionalna)

– Aleksandra Piotrowska (dziennikarka telewizyjna)

– Ewa Sawrymowicz (TVP Szczecin)

– Danuta Masojć (Teatr Współczesny w Szczecinie)

– Beata Krawętkowska (Baltica Wellness&Spa)

I tak oto powstała Fundacja 8 Kobiet – połączenie nieskończoności i doskonałości! Nieskończoności marzeń i dążeń i doskonałości w ich realizacji!

Ale to jeszcze nie koniec…

Albowiem kobiety, zwłaszcza te silne, energiczne i radosne, na dłuższą metę nie mogą się obyć bez… mężczyzn. Toteż i 8 kobiet postanowiło na męskim ramieniu się wesprzeć. A ramienia tego użyczył nie kto inny, tylko Piotr Klimek – wybitny szczeciński kompozytor i muzyk, stając się Fundatorem Fundacji 8 Kobiet.